آموزش ساخت دستبند

آموزش ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

شما می توانید با استفاده گل ها و گیاهان خشک رنگارنگ و رزین دستبندهای رزینی زیبایی برای خود بسازید. مرحله خشک شدن رزین باید به خوبی انجام شود. شما می توانید گل ها را از بزرگ به کوچک بچینید و یا به صورت ترکیبی استفاده کنید. شما می توانید برای سریع خشک شدن دستبند رزینی خود ۵ دقیقه آن را در دمای ۱۰۰ درجه فر قرار دهید اما ممکن است با تغییر رنگ گل ها و دستبند خود مواجه شوید.

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

برای آماده سازی رزین شما باید ۲ دوز ریزین را با یک دوز سفت کننده ترکیب کنید (۴۰ میلی متر رزین و ۲۰ میلی متر سفت کننده). این مواد را با چوب خوب بهم بزنید و اون رو به دو بخش تقسیم کنید. قبل از استفاده از رزین ۵ دقیقه صبر کنید تا حباب ها ناپدید شوند. برای اینکه حباب ها زودتر ناپدید شوند می توانید رزین را قبل از استفاده ۲۰ دقیقه در آب گرم بگذارید تا رزین رقیق شود و حباب ها خارج شوند.

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

کمی رزین را در قالب سیلسکونی بریزید به طوری که نیمی از ارتفاع قالب پر شود. گل ها و گلبرگ ها را داخل قالب بچینید و از فنجان دوم رزین استفاده کنید و در قالب بریزید. شما می توانید ابتدا گل های خشک را در قابل بچینید. حباب های کوکی که ایجاد می شوند را باید تا جایی که امکان دارد از بین ببرید برای این کار می توانید قالب خود را کمی تکان دهید در حالی که باید مراقب جابجایی گلبرگ ها هم باشید.

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

شما باید ۳ تا ۴ روز منتظر بمانید تا رزین خشک شود. با فشار دادن قالب دستبند رزینی خود را بیرون بیاورید. توصیه می شود دستبند رزین تازه خود را تا حد امکان لمس نکنید چونکه اثر انگشت شما روی آن باقی می ماند. در قسمت های پایینی دستبند شما ممکن است بخش های زائدی تشکیل شود که با استفاده از سنباده و جلو عقب کردن دست در یک جهت این بخش های اضافه را حذف کنید.

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

شما می توانید از قالبی های مختلفی را برای ساخت این تکنیک استفاده کنید. انگشترها، گوشواره ها، دستبندهای مختلف را با این سبک می توانید داشته باشید.

نحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزلنحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزلنحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزلنحوه ساخت دستبند رزینی زیبا در منزل

در صورت تمایل می توانید آموزش های دیگر ساخت دستبند سایت کسب سرمایه را مطالعه بفرمایید.

هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع لینک دار و کسب اجازه، شرعاً و قانوناً غیرمجاز می باشد هرگونه کپی برداری از مطالب سایت بدون ذکر منبع لینک دار و کسب اجازه، شرعاً و قانوناً غیرمجاز می باشد

نوشته های مشابه

sظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن