نقاشی روی سنگ، نقطه کوبی، معرق کاشی و..

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

در آموزش های قبلی گفتیم که معرق کاشی تنها به استفاده از کاشی محدود نمیشه و شما می تونید از آینه، سی دی یا هر وسیله مشابه دیگه ای هم استفاده کنید. در این آموزش ما می خوایم یک آینه دیواری زیبا بسازیم. توجه کنید که وزن نهایی کارتون زیاد هست پس مطمئن یشید آینه دیواری که به سبک معرق کاشی ساخته اید به صورت محکم و مطمئی روی دیوار نصب شده. با استفاده از رنگ های زیبا و چشم نوازی که این آینه دیواری داره می تونید جلوه خاصی رو به فضای اتاق یا پذیرایتون بدید. چه چیزی زیباتر از یک هنر دستی که کار خودتون باشه؟

نحوه ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

برای ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی، ما می خوایم این آینه رو روی سطح چوب بسازیم شما می تونید بسته به سبیقه خودتون از ضخامت یا میل های دلخواه خودتون استفاده کنید. برای اینکه کارتون بیش از حد سنگین نشه پیشنهاد می کنیم از چوب هایی که ضخامت بالایی دارن استفاده نکنید. با استفاده از یک مداد رنگ روشن روی چوبتون سبکی که می خواید کار کنید رو پیاده کنید اینجا از دایره های هم مرکز استفاده شده.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

با استفاده از چسب کاشی آینه هایی که به صورت مربعی برش دادید رو چسب کنید. آینه رو به چوب فشار بدید و چسب اضافه رو پاک کنید. می تونید از چسب چوب شمال هم استفاده کنید که اضافات اون دیگه لازم نیست پاک بشه.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

کاشی ها رو هر طور که دوست دارید و فکر می کنید منحصر به فرد میشه رو چسب کنید.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

بعد از اینکه کارتون تموم شد می تونید آینه ها رو رنگ کنید (البته من پیشنهاد می کنم مرحله رنگ کردن رو به مرحله آخر موکول کنید).

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

بقیه آینه ها رو هم چسب کنید و رنگ بزنید.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشیآموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

اجازه بدید رنگ و چسب کاملا خشک بشه بعد نسبت یک به دو سیمان و آب رو با هم ترکیب کنید و مابین آین ها رو با اون پر کنید. شما می تونید از سیمان سفید یا سیاه استفاده کنید. کلا برای مابین رنگ های روشن از سیمان سیاه استفاده میشه و برای مابین رنگ های تیره از سیمان سفید استفاده میشه اما شما می تونید این قانون رو بشکنید و هر طور که مایل هستید عمل کنید.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

با استفاده از اسفنج مرطوب اضافه سیمان رو پاک کنید و کارتون رو دستمال بکشید. بعد از خشک شدن می تونید کار زیباتون رو به دیوار نصب کنید. امیدوارم از پروژه ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی خوشتون اومده باشه.

آموزش ساخت آینه دیواری به سبک معرق کاشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن