متفرقه

آموزش ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای با الگو

سلام به دوستای خوب سایت کسب سرمایه وقتتون بخیر باشه.. امشب می خوام آموزش ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای رو براتون بذارم. برای این آموزش شما به کاغذ، قیچی، مداد، نخ و سوزن، پارچه آستری، پارچی روی یا اصل، لایه چسبان احتیاج دارید. لایه چسبان دلخواه هست و می تونید ازش استفاده نکنید، دکمه و واسئل تزئینی هم برای زیبا کردن کارتون نیاز هست.

نحوه ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای

ابتدا باید الگومون رو بر روی کاغذ ترسیم کنیم که در اینجا از ابعاد متداول و استاندار استفاده شده است… مستطیلی به ابعاد ۳۱*۲۰سانتی متر ترسیم میکنیم و از طول کارمون وسط مستطیل رو یک خط میکشیم. سپس از گوشه سمت راست شروع میکنیم ابتدا ۳/۵سانت جدا میکنیم و بعد ۴ سانت به طرف پایین میایم. بعد به طرف داخل مستطیل ۸سانت جدا میکنم و بعد ۴ سانت به طرف بالا و ۳/۵ سانت به طرف سمت چپ میکشیم عین همین ترسیم را در چهار طرف مستطیل انجام میدیم به صورتی که دو طرف مستطیل قرینه هم باشه حالا الگوی ما آمادست. به جای این کار می توانید از الگوی زیر پرینت بگیرید.

نحوه ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای

الگو را روی پارچه آستر و پارچه روی می‌گذاریم و بعد از اینکه از هر طرف یک سانت و نیم برای دوخت و دوز جدا کردیم پارچه ها رو برش میدیم توجه داشته باشید که کسایی که از لایه چسبان استفاده می‌کنند باید هنگام برش پارچه ها لایه چسبان رو هم قرار بدهند. توجه داشته باشید که اینکار باید با دقت و ظرافت انجام شود که کارتون مرتب دربیاد. اکنون دور تا دور کارمون رو میدوزیم یا چرخ میکنیم و بعد زیپ رو میدوزیم البته میشه بعد از دوختن لبه ها زیپ رو دوخت بعد بقیه مراحل کارو انجام بدیم و در نهایت گوشه های اطراف کارمون رو هم میدوزیم تا فرم اصلی کیفمون دربیاد.

نحوه ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای
نحوه ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای

در مرحله ی آخر دکمه یا گل تزئینی و یا هر چیز دیگری که سلیقه ی خودتون هست رو روی کارمون می‌چسبونیم.

نحوه ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای

نکته۱:

توجه داشته باشید میتونید برای روی کارتون از دو رنگ مختلف پارچه استفاده بکنید و یا روی کارتون رو کلاژ کنید.

نکته ۲:

می تونید برای مرتب شدن شکل کیفتون از لایه چسبان استفاده کنید که نحوه استفاده از لایه چسبان به این صورت است که لایه چسبان را با اتو به لایه ی آستری می‌چسبانیم سپس از لایه ی روی در لایه چسبان استفاده می‌کنیم یعنی در واقع لایه چسبان بین پارچه ی آستری و پارچه ی روی قرار می‌گیرد.

ساخت کیف لوازم آرایش پارچه ای خیلی ساده هست و مطمئنا شما می تونید یک کیف زیبا برای خودتون بسازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن