آموزش سوزن دوزی، گلدوزی، پته دوزی و...

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch یا خراش مرغی

سلام دوستای خوب سایت کسب سرمایه شبتون بخیر امشب آموزش دوخت تزئینی رو براتون آماده کردم به این نوع دوخت Chicken Scratch Embroidery گفته میشه که به معنی سوزن دوزی خراش مرغی هست (به به چه اسمی)… این سبک دوخت شبیه همون مربع دوزی خودمونه البته شیکتره… از این دوخت تزئینی می تونید برای زیباتر کردن کوسن، رومیزی، دستگیره آشپزخونه حتی رو تختی استفاده کنید و چون به پارچه دوخت می شه در مقابل شستشو مقاوم هست نحوه دوختن هم خیلی ساده است.

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

خب مرحله اول اینه که از سمت چپ به سمت راست کوک های موربی (مثل شکل سمت چپ) ایجاد کنید. بعد از اتمام دوخت مورد نظرتون از سمت راست به سمت چپ بگردید و دوخت های ضربدری شکلی رو ایجاد کنید. این دوخت های ضرببدری شما باید روی مربع های کوچیک پارچه تون باشه ( البته اگه پارچه تون طرح داره)

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

خب حالا به دو سبک می تونید کار کنید یکیش اینه که سوزن رو نخ کنید و از زیر یکی از پایه های ضربدری سوزن رو به بالا بیارید و سوزن رو دو تا سه بار زیر پایه چهار تا از ضربدرهایی که ساختید رد کنید که در نهایت کارتون مربعی شکل در میاد که تو عکس پایین می تونید ببینید.

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

یک سبک دیگه تون اینه که سوزن رو از دو تا از پایه های ضربدری که مورب هستند رد کنید که در نهایت شکل گل بدست میاد. شما می تونید تو کاراتون از یکی از این سبکها یا هر دو سبک استفاده کنید.

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

امیدوارم آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch امشب رو دوست داشته باشید…

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch آموزش دوخت تزئینی Chicken Scratch

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن