آموزش ساخت آویز برای دیوار

آموزش ساخت تابلوی تزئینی خمسه در چند مرحله ساده

دوستان عزیر سلام.. شاید شما به تابلوهای تزئینی علاقه داشته باشید و بخواید دیوارتون رو به یکی از کارهای هنری خودتون مزین کنید. در اینجا یه آموزش ساخت تابلوی تزئینی خمسه ساده رو براتون میذارم که خیلی راحت می تونید درست کنید. خب همونطور که می دونید خمسه به شکل یک کف دست با ۵ انگشت باز شده است که وسط اون یه چشم قرار گرفته و نماد مذهبی کشور آفریقا و خاورمیانه هست و به عنوان چشم زخم استفاده میشه … جدا از اینکه بعضی ها خمسه رو دست حضرت مریم (س) یا دست حضرت فاطمه (س) می بینند ، بعضی ها اونو نوعی طلسم میدونن… حالا ما کاری به  این موارد نداریم و می خوایم به عنوان یه نمونه ازش برای ساخت تابلو استفاده کنیم. شما به جای این طرح می تونید طرح دیگه ای رو انتخاب کنید.

آموزش ساخت تابلوی تزئینی خمسه در چند مرحله ساده

نحوه ساخت تابلوی تزئینی خمسه در چند مرحله ساده

خب برای این آموزش شما به بوم، اسپری، الگو یا شابلون خمسه، رول کوچک، خط کش، چسب، رنگ  آکریلیک احتیاج دارید. خب اول با اسپری بومتون رو کامل رنگ کنید می تونید از بوم تازه یا بوم هایی که تو خونه دارید و دیگه نقاشیش براتون جذاب نیست استفاده کنید. فاصله دستتون رو با بوم رعایت کنید اگر دستتون رو خیلی نزدیک بگیرید رنگ تو یه جاهایی جمع میشه و حالت اشک مانند پیدا می کنه، شما باید یک بوم صاف داشته باشید. مورد بعدی حتما این کار رو تو فضای باز انجام بدید. به جای اسپری می تونید از رنگ آکریلیک استفاده کنید و با قلمو بوم رو رنگ کنید.

با استفاده از خط کش مرکز بوم رو پیدا کنید و طرحتون رو روی بوم بچسبونید. حالا با استفاده از رول و رنگ شروع کنید و جاهای خالی الگوتون رو با رنگ پوشش بدید. مراقب باشد رنگ زیادی برندارید که کارتون خراب نشه. بعد از اینکه کارتون تموم شد یه کم زمان بدید کارتون خشک بشه بعد الگوتو رو بردارید. می تونید با استفاده از یک قلمو کوچیک جاهایی که خراب شده رو اصلاح کنید حالا می تونید شاهکار خودتونو به دیوار آویزون کنید.

آموزش ساخت تابلوی تزئینی خمسه در چند مرحله ساده

اگر شابون ندارید می تونید از طرح خمسه پرینت بگیرید و با کاتر قسمت های مورد نظر رو خالی کنید اینجا یه نمونه طرح گذاشتم بقیه طرح ها رو تو کانال طرح خام میذارم (tarhkham65)

آموزش ساخت تابلوی تزئینی خمسه در چند مرحله ساده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن