آموزش ساخت گوشواره

آموزش ساخت گوشواره با خمیر فیمو

دوستای عزیز سلام شبتون بخیر باشه امشب آموزش ساخت گوشواره با خمیر فیمو داریم. در این آموزش ما با استفاده از خمیر و رنگ سبک پارچه رو تقلید می کنیم.

آموزش ساخت خمیر فیمو در منزل

همانطور که در آموزش ساخت گردنبند و گوشواره با خمیر فیمو قبلی گفتیم ، شما برای ساخت خمیر فیمو سه / چهارم پیمانه چسب چوب، یک پیمانه نشاسته ذرت، ۲ قاشق روغن گلیسرین یا بچه، یک قاشق آبلیمو نیاز داریم. چسب چوب و نشاسته رو داخل ظرف تفلون بریزید و با هم مخلوط کنین. وقتی مواد با هم خوب خوب مخلوط شد روغن و آبلیمو رو بهش اضافه کنید و روی حرارت خوب مخلوط کنید. پیشنهاد می کنم حرارت خیلی کم باشه. خمیر رو هم بزنید تا خودشو بگیره و جمه بشه. مدام باید هم بزنید و هم زدن رو متوقف نکنید. بعد از این کار ظرف رو از روی حرارت بردارید و به دستاتون روغن بزنید و خمیر رو ورز بدید تا خمیر یکدستی درست بشه. اجازه بدید خمیر خشک بشه و اون رو داخل یک کیسه پلاستیکی بذارید و در یخچال قرار بدید.

نحوه ساخت گوشواره با خمیر فیمو

خب خمیر فیمو سفیدتون رو پهن کنید و خمیر آبی که دارید رو پهن کید ( یا همون باز کنید) و روی خمیر فیمو سفیدتون بذارید. با استفاده از نخ ۱ میلی متری توی خمیرتون شکل های نامنظمی رو ایجاد کنید. توجه داشته باشید که شما فقط برای طرح زدن خمیر از این نخ استفاده می کنید پس اونو تو خمیرتون فرو نکنید تا خمیر پاره نشه. بعد از طرح زنی تمام نخ ها رو بردارید. با استفاده از یک کاردک انعطاف پذیر با رنگ سفید روی خمیر آبی تون سایه ایجاد کنید کافیه که سطح کاردک یا تیغه تون رو به رنگ آغشته کنید و روی خمیر بکشید. توجه داشته باشید که ما نمی خوایم تمام رنگ آبی رو پوشش بدیم و می خوایم قسمت هایی از رنگ آبی باقی بمونه.

آموزش ساخت گوشواره با خمیر فیمو

با استفاده از کاردک یا شی صاف سطح خمیر رو صاف کنید. حالا با استفاده از ابزار دو تا دایره ۴ سانتیمتری از خمیر جدا کنید. از خمیر قهوه ای دو دایره ۳ سانتیمتری جدا کنید و با همون ابزار که دارای قطر ۳ سانتیمتری است بخشی از خمیر آبی رو جدا کنید و خمیر قهوه ای رو جایگزین بخش بریده شده کنید.  مانند تصویر بخشی از خمیر قهوه ای رو جدا می کنیم. همین مراحل رو هم برای خمیر زرد رنگ تکرار می کنیم. دو باره با استفاده از کاردک سطح بالای خمیر رو هموار می کنیم. حالا یک دایره کوچیک از دایره ها رو برش میزنیم ( این کار برای زیبایی مار و تزئین انجام میشه). قسمت دایره رو یک سوراخ کوچیک ایجاد کنید و یک حلقه از اون عبور بدید و در نهایت حلقه گوشاره تون رو وصل کنید.

آموزش ساخت گوشواره با خمیر فیمو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن